Pn - Pt 8:00 - 16:00    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    + 48 501 150 750

Wyposażenie magazynowe - charakterystyka

magazyn spożywczy

 

Magazyn nie mógłby spełniać swojej funkcji bez odpowiednich elementów wyposażenia, które mają bezpośredni wpływ na sprawny przepływ towarów i efektywność procesów logistycznych. Wyposażając powierzchnie magazynowe, trzeba wziąć pod uwagę takie czynniki jak m.in. wielkość i funkcje, jakie ma pełnić dany magazyn, specyfikę i potrzeby magazynowanych towarów, rodzaj wykorzystywanych jednostek ładunkowych, a także sposób rotacji ładunków. Niemniej można wyróżnić kilka kluczowych elementów, które są niezbędne w każdym magazynie.

 

Regały magazynowe

Do najważniejszych elementów wyposażenia każdego magazynu zaliczamy przede wszystkim regały i wózki magazynowe.
Regały magazynowe dostępne są w różnych wariantach. W asortymencie firmy Besa24 można znaleźć m.in. regały półkowe, regały paletowe, regały przesuwne, a także regały archiwalne. Regały paletowe zaliczane są do najbardziej uniwersalnych i znajdujących szerokie zastosowanie w magazynach o różnej specjalizacji, w tym również w sklepach czy hurtowniach. Co ważne, pozwalają na składowanie towarów spaletowanych. Na regały paletowe wysokiego składowania oferowane przez Besa24 składają się elementy nośne (ramy i belki) profilowane z blach, a następnie lakierowanych proszkowo.
Z kolei regały półkowe wyposażone są w półki metalowe lub półki z gładkiej płyty wiórowej. Dostępne są z półkami o różnych stopniach wytrzymałości (w tym 70 kg, 100 kg, 120 kg, 150 kg, 300 kg na półkę). W zdecydowanej większości przeznaczone są do obsługi ręcznej umieszczonych na nich ładunków.
Regały przesuwne montowane są na mobilnych platformach i poruszają się po szynach. Zapewniają bardzo wygodny dostęp do wszystkich miejsc paletowych.

Wózki magazynowe

Wózki magazynowe znacznie usprawniają i ułatwiają transport ładunków na terenie magazynu. Podobnie jak regały magazynowe dostępne są w różnych wariantach. W ofercie Besa24 znaleźć można wózki do transportu ręcznego, wózki elektryczne, podnośnikowe, jezdniowe, platformowe, dwukołowe oraz specjalistyczne. Zdecydowana większość standardowych wózków magazynowych przystosowana jest do obsługi przez jednego człowieka, co znacznie zwiększa ich funkcjonalność.