Pn - Pt 8:00 - 16:00    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    + 48 501 150 750

Wózki transportowe - rodzaje

paleciaki

 

W każdej przestrzeni magazynowej, w każdej hali produkcyjnej czy w każdym sklepie wielkopowierzchniowym, niezbędne jest wykorzystywanie wózków magazynowych, które pozwalają na sprawne transportowanie i rozdysponowywanie przechowywanych towarów. Obecnie w sklepach z wyposażeniem magazynów, także w naszym, dostępnych jest bardzo dużo różnego rodzaju wózków magazynowych, z których każdy odznacza się nieco innymi cechami. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu przedstawimy Państwu najczęściej stosowane rodzaje wózków magazynowych, opiszemy ich zalety oraz funkcjonalność.

 

Wózki paletowe – Paleciaki

Opisania rodzajów najczęściej stosowanych wózków magazynowych nie można nie rozpocząć od zdecydowanie najczęściej stosowanych wózków paletowych. Jak sama nazwa wskazuje, tego rodzaju wózki transportowe do magazynów służą przede wszystkim do przewożenia z miejsca na miejsce towarów umieszczonych na paletach. Ich zastosowanie jest tym bardziej korzystne, jeżeli w danej przestrzeni magazynowej znajdują się także regały paletowe, wtedy zdjęcie i zapakowanie towarów na paletach na inną półkę będzie zdecydowanie najprostsze.
Wózki paletowe, czyli popularne paleciaki, występują w wielu wariantach, z których można wybrać takie, które umożliwiają przewożenie towarów o różnej wadze. Każdy paleciak może być bez przeszkód obsługiwany przez jedną osobę, która bez problemu da radę unieść wózkiem nawet najcięższą paletę towarów i umieścić ją w innym miejscu.

 

Wózki dwukołowe

Innym często stosowanym rodzajem wózków magazynowych są obsługiwane ręcznie wózki dwukołowe. Wykonane zazwyczaj z rur stalowych pozwalają wygodnie przewozić zapakowane pionowo towary. Wózki te są na tyle stabilne i wytrzymałe, ze bez problemu z ich pomocą można przewieźć towary, które ważą nawet kilkaset kilogramów. Ograniczeniem są tylko wymiary przewożonych towarów. Najlepiej jeżeli są wysokie i niezbyt szerokie, z tego względu takie wózki magazynowe najlepiej się sprawdzają w halach produkcyjnych, w których często istnieje potrzeba przewiezienia w inne miejsce np. rur lub innego typu materiałów budowlanych i wykończeniowych

 

Wózki platformowe

Magazynowe wózki platformowestosowane nie tylko w magazynach czy w sklepach wielkopowierzchniowych, ale również są powszechnie stosowane przez kurierów oraz osoby zajmujące się przewozem towarów. Za ich pomocą można bardzo szybko i wygodnie przewieźć niewielkie paczki i towary. Wykonane z wytrzymałych materiałów, zazwyczaj charakteryzują się także stosunkowo niewielką wagą, dzięki czemu po użyciu można je bez problemu złożyć i odstawić lub zapakować do samochodu dostawczego.
Te trzy wskazane wyżej rodzaje wózków są zdecydowanie najczęściej stosowane w przestrzeniach magazynowych. Oczywiście, w zależności od wielkości magazynu, rodzaju i wielkości umieszczonych w nim regałów magazynowych oraz rodzaju przechowywanych towarów, w niektórych miejscach stosowane są także inne rodzaje wózków magazynowych.