Pn - Pt 8:00 - 16:00    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    + 48 501 150 750

Szafy kartotekowe do zastosowań w placówkach medycznych

kobieta szuka dokumentów w szufladzie

Placówki medyczne muszą posiadać odpowiednie wyposażenie. To gwarancja sprawnej pracy oraz odpowiedniego przechowywania wszelkiej dokumentacji. W niemal każdym obiekcie tego typu można spotkać szafy kartotekowe. Czy wiesz, czym one są oraz jakie mają zastosowanie?

Czym są szafy kartotekowe?

Szafy kartotekowe to nic innego jak rodzaj umeblowania, które stosuje się w placówkach medycznych. Najczęściej wykonywane są one z metalu, co zapewnia ich niezawodną trwałość oraz podwyższoną odporność na działanie czynników zewnętrznych. Służą one przede wszystkim do przechowywania różnego rodzaju dokumentacji o charakterze medycznym.

Tego rodzaju szafy z reguły przybierają formę prostokąta lub kwadratu, zaś wyposażone są w liczne wysuwane szuflady z uchwytem. Taka konstrukcja umożliwia dobrą organizację niezbędnej dokumentacji. Zajmujemy się sprzedażą regałów półkowych w Warszawie, a także innych mebli metalowych, dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

W jakich placówkach medycznych stosuje się szafy kartotekowe?

Zakres zastosowania szaf kartotekowych jest bardzo szeroki. Najprościej mówiąc, wykorzystywane są w niemal wszystkich placówkach medycznych. Można spotkać je w szczególności w:

  • przychodniach,
  • laboratoriach,
  • aptekach,
  • szpitalach,
  • prywatnych gabinetach lekarskich.

Należy zaznaczyć, że ten niepozorny mebel nie tylko ułatwia przechowywanie dokumentacji. Ze względu za swoją budowę, umożliwia także ochronę danych osobowych zgodnie z przepisami prawa krajowego oraz RODO. Wówczas takie informacje jak imiona i nazwiska, numery PESEL, adresy czy historia chorób pacjentów są odpowiednio chronione. Zaleca się, aby do placówek medycznych wybierać w szczególności szafy na klucz lub szyfr.

Co istotne, na rynku dostępne są modele drewniane oraz metalowe. Podpowiadamy, że w placówkach medycznych lepiej sprawdzą się te drugie. Materiał ten wpływa bowiem na zwiększenie poziomu ochrony danych, a farby proszkowe, którymi są malowane, posiadają atest PZH.