Pn - Pt 8:00 - 16:00    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    + 48 501 150 750

Pojemniki magazynowe - rodzaje

pojemniki magazynowe

 

Pojemniki magazynowe przeznaczone są do przechowywania różnorodnych materiałów i przedmiotów. Znajdują powszechne zastosowanie nie tylko w magazynach, ale również warsztatach, sklepach, halach produkcyjnych, gospodarstwach rolnych czy nawet w naszych domach. Sprzyjają nie tylko w utrzymaniu porządku, ale również ułatwiają organizację transportu różnorodnych ładunków. Wyróżniają się wytrzymałością, odpornością na różnorodne uszkodzenia oraz trwałością.
Ze względu na powszechne zastosowanie pojemników magazynowych, są one dostępne w kilku różnych wariantach. W tym artykule przedstawiamy i krótko charakteryzujemy różne rodzaje pojemników magazynowych.

 

Klasyfikacja pojemników magazynowych ze względu na materiał wykonania

Pojemniki magazynowe możemy podzielić przede wszystkim ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane. Wyróżniamy więc:

  • plastikowe pojemniki magazynowe, które wykonane są z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Nadają się doskonale do przechowywania różnego asortymentu, w tym nawet drobnych elementów. Można je układać piętrowo, więc doskonale sprawdzają się nawet w magazynach o niewielkim metrażu. Wyróżniają się lekkością i trwałością.
  • metalowe pojemniki magazynowe tworzone są z metali odpowiednio zabezpieczonych przed korozją i zapewniają wytrzymałość, trwałość i funkcjonalność. Występują w różnych wariantach - zarówno jako duże skrzynia, jak i mniejsze pojemniki blaszane. Dostępne są również pojemniki siatkowe, które najczęściej wykorzystywane są do transportowania.

Klasyfikacja pojemników magazynowych ze względu na specyfikę konstrukcji

Poszczególne właściwości pojemników magazynowych zależą nie tylko od materiału, z jakiego zostały wykonane, ale również specyfiki ich budowy.
Bardzo często używane są pojemniki siatkowe, których ścianki wykonane są ze sztywnej siatki o różnej wielkości oczek. Są one stosunkowo lekkie, poręczne i świetnie nadają się do transportu. Z kolei pojemniki blaszane wykonane są z jednolitej blachy, dzięki czemu z powodzeniem mogą być wykorzystywane nawet do przenoszenia materiałów sypkich.