Pn - Pt 8:00 - 16:00    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    + 48 501 150 750

Metalowe meble na dokumenty

szafy metalowe

 

Akta pracownicze, które sporządzane są i przechowywane w każdej mniejszej lub większej firmie, zawierają wiele poufnych informacji. Zgodnie z wymogami RODO takie dane jak dane osobowe, adresy, numery kont czy numery PESEL pracowników muszą być szczególnie chronione przed dostępem do nich osób trzecich. Akta powinny być zabezpieczone, co umożliwią specjalne szafki, zamykane na klucz lub na specjalny szyfr. Na rynku mamy do wyboru dwa rodzaje szafek: drewniane lub metalowe. Dlaczego warto zdecydować się na te drugie?

 

Uniwersalność metalu

Szafki metalowe zaopatrzone są w solidne zamki oraz ryglowane drzwi, co jest ich największą zaletą. Ponadto dostępne są w wielu różnych kolorach i zachwycają oryginalnym designem. Z drugiej strony możemy wybrać wariant nieco prostszy i bardziej minimalistyczny, doskonale pasujący do bardziej industrialnych wnętrz. Szafki takie są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz korozję, a także na wpływ szkodliwych czynników zewnętrznych. Zabezpieczą dokumenty nie tylko przed zniszczeniem lecz także przed dostaniem się ich w niepowołane ręce.

Meble na dokumenty, czyli co?

Wśród metalowych mebli na dokumenty wyróżnić można:

  • szafy biurowe
  • szafy kartotekowe
  • szafy socjalne
  • szafy na dokumenty

Szafki socjalne to szafki, służące między innymi do przechowywania przez pracowników ubrań. Zaopatrzone zostały w półki, wieszaki oraz osobne schowki. Mogą być tradycyjnie zamykane na klucz lub na zamek elektroniczny w systemie RFID.
W metalowych szafkach gospodarczych BHP można natomiast przechowywać sprzęt sprzątający, środki czystości, ubrania robocze oraz rzeczy osobiste.
Szafki kartotekowe pomogą utrzymać porządek w pracowniczych aktach i zapewnią do nich szybki oraz bezproblemowy dostęp. Szafy biurowe to zazwyczaj potężne szafy lub regały, w których możemy trzymać dokumentacje, po którą będziemy nieco rzadziej. Ich zaletą będzie natomiast bardzo duża pojemność, a także estetyka.