Pn - Pt 8:00 - 16:00    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    + 48 501 150 750

Jaką wysokość mogą osiągać regały magazynowe?

wysoki regał magazynowy

Regały metalowe to ekonomiczne i wygodne rozwiązanie dla każdego przedsiębiorstwa, którego działalność obejmuje magazynowanie przedmiotów. Wybór właściwego systemu magazynowania to gwarancja wydajności i znacznego przyspieszenia wykonywanej pracy. Jak jednak dobrać system magazynowy pod względem wysokości? 

Wysokość systemów magazynowych

Jak sama nazwa wskazuje, regały wysokiego składowania mogą osiągać znaczne wysokości. Choć zazwyczaj ograniczają się do kilkunastu metrów, w zależności od potrzeb przedsiębiorcy i warunków lokalowych mogą osiągać wysokość od kilku do nawet kilkudziesięciu metrów. Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju i w jakiej ilości towar zamierzamy magazynować, jaką ilością miejsca dysponujemy i jakie urządzenia pomocnicze wykorzystujemy do obsługi regałów.

Do najpopularniejszych rodzajów systemów magazynowania należą:

  • regały półkowe - wśród nich rozróżniamy m.in. regały metalowe obsługiwane za pomocą urządzeń mechanicznych oraz ręcznie - te ostatnie wykorzystywane są przy tym głównie w sytuacjach, gdy składowany towar obejmuje liczne asortymenty w niewielkich partiach. Znajdują one zastosowanie np. na zapleczach magazynowych sklepów branżowych, a także w archiwach czy biurach, w których zachodzi potrzeba przechowywania dużych ilości dokumentów (np. kancelariach prawnych). Wysokość regałów półkowych obsługiwanych ręcznie jest siłą rzeczy ograniczona - by ich obsługa przebiegała szybko i komfortowo, zazwyczaj nie przekracza ona 2m. W przypadku wyższych regałów konieczne jest korzystanie z drabin magazynowych.

  • regały paletowe - jeżeli są obsługiwane z wykorzystaniem wózków podnośnikowych, mogą mieć wysokość do ok. 15m. Natomiast systemy regałowe zawierające układnice mogą sięgać nawet 45m. Jedną z głównych zalet regałów paletowych jest ich cena - należą one do najtańszych systemów magazynowania. Wśród ich licznych zalet wymienić można również m.in. łatwość obsługi czy bezproblemowy dostęp do składowanych produktów. Ponadto mogą one zostać w prosty sposób dopasowane do każdego rodzaju przestrzeni i towarów.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą - w razie ewentualnych pytań jesteśmy do dyspozycji pod numerem telefonicznym +48 501 150 750 oraz adresami mailowymi Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Istnieje również możliwość skontaktowania się z nami za pośrednictwem formularza dostępnego na naszej stronie.