Pn - Pt 8:00 - 16:00    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    + 48 501 150 750

Jak wybrać odpowiedni wózek transportowy do magazynu?

paleciak transportowy

 

Wózek transportowy to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego magazynu. Umożliwia sprawne podnoszenie i przesuwanie nawet bardzo ciężkich przedmiotów. Większość wózków może być obsługiwana przez jednego pracownika, który nie musi przy tym używać zbyt wiele siły własnych mięśni. To praktyczny i łatwy w manewrowaniu pojazd, który umożliwia transportowanie na niewielkich dystansach zarówno drobne ładunki, jak i ciężkie palety.

 

Podstawowe rodzaje wózków transportowych do magazynu

Do najważniejszych rodzajów wózków magazynowych dostępnych w ofercie firmy Besa24 zaliczamy wózki do transportu ręcznego, wózki elektryczne, podnośnikowe, jezdniowe, platformowe, dwukołowe oraz specjalistyczne.

Wózki do transportu ręcznego to podstawowy model, który znajduje powszechne zastosowanie zarówno w magazynach, jak i biurach, archiwach, bibliotekach, warsztatach, sklepach itd. Jak sama nazwa wskazuje, obsługiwane są ręcznie z zastosowaniem siły fizycznej człowieka. Służą przede wszystkim do transportu ładunków niespaletyzowanych i przystosowane są do transportu wewnątrzzakładowego.

Z kolei wózki magazynowe elektryczne eliminują konieczność użycia siły rąk własnych ze względu na elektryczny napęd. Służą do łatwego transportu nawet ciężkich ładunków. Są bardzo zwrotne dzięki kompaktowym wymiarom i łatwe w operowaniu za sprawą płynnej regulacji prędkości.

Wózki magazynowe podnośnikowe również są bardzo powszechnie wykorzystywane w magazynach, ponieważ w znacznym stopniu przyczyniają się do mechanizacji i usprawnienia procesów załadowczo-wyładowczych.

Wózki platformowe występują w różnych wariantach konstrukcyjnych. Ich podstawowym zastosowaniem jest przewożenie wszelkich towarów niespaletyzowanych, a więc między innymi szerokiego zakresu pojemników, kartonów, a także drobnicy.

Z kolei wózki magazynowe dwukołowe przeznaczone są do krótkodystansowego przewożenia lżejszych ładunków. Nieco rzadziej stosowane są w wielkopowierzchniowych magazynach, natomiast często znajdują zastosowanie w mniejszych zakładach, warsztatach, sklepach czy hurtowniach.