Pn - Pt 8:00 - 16:00    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    + 48 501 150 750

Efektywne sposoby przewożenia palet w przestrzeni magazynowej

magazyn

 

Palety z towarem przechowywane są w magazynach. To tu zaczyna się transport, dlatego tak istotny jest sposób ich ułożenia i przewożenia. Niezbędne są w takiej sytuacji specjalnie do tego przeznaczone wózki widłowe i paletowe — umożliwiają one przewożenie pełnych palet z miejsca na miejsce, a także ich piętrowanie. W każdym magazynie musi znaleźć się sprzęt, który usprawni pracę magazyniera, zapewni maksimum bezpieczeństwa i wygody. Jak przewozić palety w magazynie? Jak usprawnić pracę w magazynie?

Urządzenia usprawniające pracę w magazynie

Praca w magazynie polega na ciągłym transporcie palet z ładunkami — pochłania ona dużo czasu, a jednocześnie angażuje wiele osób. Dziś trudno wyobrazić sobie magazyn bez wózków widłowych, czy innego sprzętu, który umożliwia szybsze i sprawniejsze transportowanie dużych pakunków. Jednym z podstawowych urządzeń funkcjonujących w przestrzeni magazynowej są elektryczne wózki podnośnikowe. Te sprytne pojazdy zdolne są przewozić towary ważące kilka ton, do tego wykorzystuje się je do obsługi regałów paletowych. Wózki podnośnikowe wyręczają magazyniera w wielu czynnościach, co sprawia, że jego praca staje się jeszcze bardziej efektywna, a także mniej męcząca. 

Poza wózkami podnośnikowymi w magazynach pracują również wózki paletowe zwane potocznie paleciakami. Służą one do rozładunku i załadunku samochodów i rozwożenia palet. Dłuższe drogi transportowe realizują wózki elektryczne, także z podestem dla operatora.

Wózki magazynowe to także wózki platformowe i taczkowe, które wykorzystywane są jedynie do transportu materiałów, towarów np. o niestandardowym rozmiarze. 

Jak wybrać najlepszy sprzęt do magazynu?

Decydując się na zakup odpowiedniego wózka, należy wziąć pod uwagę parametry przewożonych pakunków. Czy będą to pojedyncze, niezbyt ciężkie paczki, czy kilkusetkilogramowe palety? Czy będą jedynie wykorzystywane do transportowania towarów w przestrzeni magazynu, czy też powinny umożliwiać piętrowanie palet? Wybór wózka ma niebagatelne znaczenie — to sprzęt, który sprawia, że praca jest bezpieczniejsza, przebiega sprawniej i szybciej. Co istotne, większość wózków magazynowych jest wyjątkowo prosta w obsłudze i nie wymaga dodatkowych kwalifikacji UDT. 

Logistyka magazynowa jest niezwykle istotnym elementem w procesie transportu towarów. Przygotowanie palet do wysyłki, załadunek i rozładunek, przechowywanie — wszystkie z tych czynności powinny być wykonane z niezwykłą starannością, gwarantują bowiem bezpieczne wysłanie i dostarczenie zamówienia do klienta.