Pn - Pt 8:00 - 16:00    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    + 48 501 150 750

Antresole w praktyce, czyli jak zyskać dodatkową przestrzeń magazynową?

antresola magazynowa

 

Antresole to doskonałe rozwiązanie dla tych przedsiębiorców, którzy potrzebują więcej przestrzeni, niż oferuje podstawowa powierzchnia hali magazynowej. By jednak skorzystać z tego rozwiązania, musimy zdobyć kilka informacji, które pomogą nam dobrać odpowiednią zabudowę.

Antresole magazynowe jako sposób na zwiększenie miejsca w magazynie

Wykorzystanie antresol magazynowych to sposób na zyskanie dodatkowych poziomów przestrzeni do przechowywania towarów – szczególnie pomocny wtedy, gdy dysponujemy halą o wysokim stropie, lecz nie mamy możliwości jej rozbudowy.

Jeżeli chcemy wyposażyć magazyn w wielopoziomową zabudowę, powinniśmy przede wszystkim określić, jaki rodzaj towarów zamierzamy przechowywać z jej użyciem. Musimy też sprecyzować maksymalną wartość przenoszonych obciążeń. Równie ważne jest zdefiniowanie wykorzystywanych przez nas procesów składowania oraz określenie przestrzeni oferowanej przez magazyn. Wskazanie tych parametrów jest konieczne, jeżeli chcemy uzyskać system magazynowy, który będzie trwały, ergonomiczny oraz ściśle dostosowany do naszych potrzeb.

Dokładne zmierzenie dostępnej przestrzeni magazynowej jest jednak istotne nie tylko ze względu na potrzebę dopasowania formy i układu komponentów do możliwości wnętrza. Równie ważne jest spełnienie określonych przepisów prawa budowlanego oraz norm regulujących zastosowanie antresol.

Oprócz tego należy wziąć pod uwagę układ i rodzaj wykorzystywanych przez nas półek i regałów metalowych, a także przepływ towaru do wewnątrz i na zewnątrz magazynu w zależności od sezonowej popularności określonych produktów.

Odpowiednio skonstruowany system antresol magazynowych nie tylko zwiększy przestrzeń do przechowywania towarów, ale też umożliwi pracownikom bezpośredni dostęp do całego asortymentu, a także usprawni jego transport w obrębie magazynu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem sprzętów magazynowych, w tym wysokiej jakości antresol i podestów. Oferujemy również regały półkowe, paletowe i przesuwne, które można wykorzystać do wyposażenia antresol.